Girişimcilik ve Finansal Rehberlik Yardım Masası

Dicle Kalkınma Ajansı’nın Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak’ta yer alan Yatırım Destek Ofislerinde, yeni bir iş kurmak isteyen gençlere girişimcilik ve finansal konularda yüz yüze rehberlik hizmeti veren Girişimcilik ve Finansal Rehberlik Yardım Masası, yeni girişimciler için tek durak hizmet ofisi işlevi üstlenmektedir. Yardım masalarında, hizmet almak isteyen bireylere yüz yüze olarak ve randevu esasıyla girişimcilik konusunda ve finansal konularda destek sağlanmaktadır.

Yardım masası; yeni girişimciler için ve yeni bir iş kurma, kayıt, piyasaya erişim, iş geliştirme, istihdam olanakları, satın alma, ortaklık geliştirme, mevcut finansal destekler ve benzeri konularda destek vermektedir.

Finansal rehberlik desteği, potansiyel kullanıcılara şu açılardan destek olmaktadır.

– Mevcut finansman fırsatları hakkında bilgi verme,

– Fon kuruluşları ve finans kuruluşları/ajansları ile ağ geliştirme,

– KOSGEB ve TÜBİTAK destekleri, DİKA destek programları, Ticaret Bakanlığı teşvikleri gibi devletin destek programlarından nasıl faydalanılacağını gösterme,

– Kullanıcılara, gerçekçi iş planları ve mali planlar, ön fizibilite ve fizibilite çalışmaları hazırlanması konusunda mentörlük sağlama.

Yardım masasının, 30 aylık süre zarfında dört ilde toplam 1800 gence ulaşması hedeflenmektedir.

Genç girişimcilerin Girişimcilik ve Finansal Rehberlik Yardım Masası’ndan randevu almaları için  başvuru formunu doldurmaları yeterlidir.  Başvuru formu değerlendirilerek kendilerine randevu için geri dönüş yapılmaktadır.

Girişimcilik ve Finansal Rehberlik Yardım Masası Randevu formu