Paydaşlar

Üniversitelerdeki Kariyer Merkezleri ile İş Birliği

DIKA ile Mardin Artuklu Üniversitesi, Batman Üniversitesi, Siirt Üniversitesi, Şırnak Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolü ile aşağıdaki proje faaliyetleri gerçekleştirilecektir.

  1. Üniversitelerin Kariyer Merkezlerinde sunulan kariyer rehberliği ve danışmanlık hizmetlerini destekleyerek, 3.600 gence küçük gruplar veya bire bir danışmanlık seansları ile ulaşılacaktır.
  2. 4 üniversitede 2.000 öğrenci için 20 Kariyer Bilgilendirme Toplantısı düzenlenecektir.
  3. Her üniversitede 50 işveren (15’i Bölge dışından) ve 150 öğrenci için -toplamda 200 işveren ve 400 öğrenci- kariyer günü düzenlenecektir.
  4. 400 genç ve öğrenci için temel iş bulma becerileri üzerine eğitim kursları verilecektir.

Millî Eğitim Bakanlığı, Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezleri İle İş Birliği

DIKA ve MEB HBÖ İl Müdürlükleri ile  mesleki eğitimler uygulamak üzere protokoller imzalanmıştır, Eğitimler bölümünde detayları yer alan Dijital Beceriler, Ofis Programları Kullanımı, Doğalgaz Cihazlarının Kurulumu ve Onarımı, Soğutucu Ev Aletleri ve Klimalar Bakım Onarımı, Asansör Bakım ve Onarımı eğitimleri verilecektir.

KOSGEB ile İş Birliği

KOSGEB ile yapılan işbirliği ile kurgulanan İmalat Değer Zinciri ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri 10 gün sürecek, ilk aşamasını oluşturan 5 günlük eğitim KOSGEB e-öğrenme anlayışına uygun şekilde verilecek ve potansiyel genç girişimcileri desteklemeye yönelik 5 günlük ek eğitim modülleri uygulanacaktır. Katılımcılar KOSGEB online platformuna kayıt olacak ve sınav sonrasında KOSGEB girişimcilik sertifikası alacaklardır.