Kariyer Fuarı

KARİYER GÜNLERİ

TRC3 bölgesinde yer alan Mardin Artuklu Üniversitesi, Batman Üniversitesi, Şırnak Üniversitesi ve Siirt Üniversitesi’nden toplamda 400 öğrencinin katılımıyla 2 günlük “Kariyer Günleri” etkinlikleri düzenlenecektir.

Kariyer Günleri, toplam 400 üniversite öğrencisinin kariyer gelişimi konusundaki sorularına cevap bulacakları ve ek destek alacakları bir platform işlevi görecektir.

Her etkinliğe TRC3 Bölgesi’nden (Mardin, Şırnak, Batman ve Siirt) 35 firma/işveren, bölge dışından (komşu iller ya da diğer illerden) 15 firma/işveren olmak üzere toplam 50 farklı stant kurulacaktır.

Mardin Artuklu Üniversitesi, Batman Üniversitesi, Şırnak Üniversitesi ve Siirt Üniversitesi öğrencileri;

Farklı firmaların insan kaynakları yöneticileri ile görüşme fırsatı,

Kariyer gelişimini destekleyen etkinlik ve paneller,

İş ve staj imkanları için ön mülakatlar,

Kariyer Günlerinde sizi bekliyor!

Tarihleri not almayı ve farklı illerden katılımcı firmalarla buluşma fırsatını kaçırmayın!

26-27 Eylül 2022 ​Siirt Üniversitesi

29-30 Eylül 2022 ​Batman Üniversitesi

3-4 Ekim 2022 ​​Mardin Artuklu Üniversitesi

6-7 Ekim 2022 ​​Şırnak Üniversitesi

Mardin, Şırnak, Batman, Siirt ve Türkiye’nin diğer illerinden firmalar ve işverenler;

Üniversite öğrencileriyle mülakatlar yapmak, genç yeteneklere firmanızı tanıtmak, insan kaynakları süreçleri hakkında bilgi vermek ve ihtiyaç duyurulan mesleklerin tanıtılması için Kariyer Günleri’ne davetlisiniz!

Kariyer Günleri boyunca firmaların tanıtım yapacakları ve öğrencilerle bir araya gelecekleri stant alanları kurulacaktır. Üniversite kampüslerinin belirlenen alanlarında kurulacak fuar alanında stantlar tüm firmalar için standart ölçülerde hazırlanacak, firmalar kendi görsel ve reklam giydirme ve tanıtım materyalerini sergileyebileceklerdir. Firma temsilcileri öğrencilere tanıtım broşülerini dağıtabilir, öğrencilerle görüşmeler organize edebilir, mülakatlar yapabilirler. Tüm organizasyon ve fuar alanı kurulum masrafları proje bütçesinden karşılanacaktır.

  • Katılımcı firmalar tarafından belirlenecek ve etkinliklere katılım gösterecek 2 temsilci için masraflar proje tarafından karşılanacaktır. Komşu illerden gelecek katılımcılar için seyahat masrafları (otobüs/tren vb.), konaklama, kahvaltı ve akşam yemeği gibi gerekli düzenlemeler proje tarafından yapılacaktır.
  • Türkiye’nin diğer uzak illerinden gelen işverenler için ise iç hat uçuş, konaklama, kahvaltı ve akşam yemeği masrafları proje tarafından karşılanacaktır.
  • Katılımcı firmalarla ilgili bilgiler etkinliklerden 1 hafta önce projenin ve ilgili üniversitenin sosyal media hesapları aracılığıyla öğrencilere duyurulacaktır. Böylece öğrenciler, kariyer günleri ziyaretleri için stratejilerini planlayabileceklerdir.
  • Kariyer Günleri süresince aynı zamanda, üniversitelerin konferans salonlarında, öğrencilere İK ve işe alım yaklaşımlarını tanıtmak için firma temsilcilerinin katılımlarıyla “Mini Paneller” düzenlenecektir.
  • Fuar alanı, üniversite kampüsünün uygun bir bölgesinde, açık alanda kurulacaktır. Tüm stantlar için masa sandalye, gölgelik ve gerekli alanlarda elektrik ihtiyacı karşılacaktır. Firmaların logoları standart olarak Proje tarafıdan masa önlerinde sergilenecektir. Firmalar ayrıca kendi görünürlük ve tanıtım malzemelerini (rollup, broşür, el ilanları, poster vb.) getirebilirler.
  • Fuar alanı girişinde bulunan kayıt masasında öğrencilerin imzaları alınıp yönlendirilecek, ayrıca program hakkında bilgi verilerek şirketlerin sunumunun yer aldığı broşürler dağıtılacaktır.
  • Su, çay, kurabiye ikramı için gün boyu açık büfe hizmet verilecektir.
  • Öğle yemeği öğrenciler ve firma temsilcileri için 12.30 – 13.30 saatleri arasında üniversite içerisinde organize edilecektir.

 

TAKVİM:

2022-23 akademik yılının başında düzenlenmesi planlanan Kariyer Günleri her üniversitede 2 gün boyunca gerçekleştirilecektir.

PROGRAM:

9:30 Katılımcı öğrencilerin fuar alanına girişte kayıtları alınacaktır.
12:30 Katılımcı öğrenciler ve firma temsilcileri için öğle yemeği arası verilecektir.
15:30 Kapanış

PLANLANAN TARİHLER:

26-27 Eylül 2022 ​Siirt Üniversitesi
29-30 Eylül 2022 ​Batman Üniversitesi
3-4 Ekim 2022 ​​Mardin Artuklu Üniversitesi
6-7 Ekim 2022 ​​Şırnak Üniversitesi

DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN;

İletişim: Berrak İnci, Proje Asistanı / berrak.inci@weglobal.org / +90 538 682 67 88