Girişimcilik Yarışmaları

TRC3 Bölgesi’nde yaşayan gençler arasında girişimcilik kültürünün özendirilmesi amacıyla iş planları temelinde biri genç girişimciler, diğeri genç kadın girişimciler olmak üzere toplam 250 gencin katılacağı 2 girişimcilik yarışması düzenlenecektir.

Her bir girişimcilik yarışmasından 3 başarılı adaya (toplam 6 aday), ilk elden deneyim kazanmaları ve işgücü piyasasındaki rekabet güçlerinin arttırılması için Türkiye’nin diğer illerindeki ilgili işletmelerde 1 ay staj yapma fırsatı sağlanacaktır.

TRC3 Bölgesi’nde ilk Girişimcilik Yarışması 25 Kasım 2021’de Mardin’de gerçekleştirilecek. Başvurular 30 Ekim 2021 tarihine kadar devam ediyor.

Farklı sektörlerden iş fikrinizi sunun!

– 15-29 yaş arası gençler,

– Mardin Artuklu, Siirt, Batman, Şırnak Üniversitelerinin öğrencileri

ONLİNE BAŞVURUN!

– ‘İş Fikri Şablonu’nu doldurun ve 30 Ekim 2021’den önce gönderin

 Ödüller

– Kazanan 3 kişi jüri tarafından seçilecektir.

– Kazananlar için TRC3 bölgesi dışında başarılı bir şirkette 1 aylık staj imkanı sağlanacaktır.

Katılım Koşulları:

1.15-29 yaş arasındaki tüm gençler yarışmaya başvurabilir.
2. İş fikrinin, başvuru formundaki tüm bölümler doldurularak net bir şekilde sunulması gerekmektedir.
3. İş fikrinin, TRC3 Bölgesinde kurulacak yeni bir şirket olması gerekmektedir.
4. Başvurunuzu 1-30 Ekim 2021 tarihleri arasında yapabilirsiniz. Bu tarihten sonra gönderilen başvurular dikkate alınmayacaktır.
5. Başvurular, DİKA tarafından görevlendirilen ve ulusal uzmanlardan oluşan bir jüri tarafından tamamen kendi takdirlerine bağlı olarak değerlendirilecektir.
6. Gençler, küçük bir grup halinde başvuru yaparsa ve iş fikri kazanırsa, gruptan yalnızca 1 kişi diğer kazananlarla birlikte Proje tarafından karşılanan bir aylık staj ödülünden faydalanacaktır.
7. Toplam üç kişi yarışmayı kazanacak ve TRC3 Bölgesi dışındaki büyük bir şirkette proje tarafından karşılanan 1 aylık staj ödülünden faydalanacaktır. Stajın yapılacağı döneme yarışmayı kazanan kişilerle birlikte karar verilecektir.

Menü