Girişimcilik Yarışması

TRC3 Bölgesi’nde ilk Kadın Girişimcilik Yarışması 23 Kasım 2022’de gerçekleştiriliyor!

Başvurular 30 Ekim 2022 tarihine kadar devam ediyor.

Yenilikçi iş fikirleri olan,

Mardin, Şırnak, Batman ve Siirt illerinden

GENÇ KADIN GİRİŞİMCİ ADAYLARI,

Girişimcilik Yarışması’na katılın, farklı sektörlerden iş fikrinizi sunun,

Birbirinden değerli ödülleri kazanma fırsatı yakalayın!

 Jüri tarafından belirlenecek 3 kadın girişimci adayına, 1 ay sürecek staj olanağı sağlanacaktır. Adaylar değeri toplamda 500.000 TL’yi bulan, Türkiye’nin önde gelen önemli şirketlerinin sponsor olacağı, iş fikirlerini hayata geçirebilecekleri önemli destekler ve danışmanlık ödülleri kazanacaktır.

 

Ödüller

  • Hollanda merkezli United Capitals Şirketi’nden 1 aylık staj fırsatı. Staj boyunca uluslararası ticaretin yanında fikirlerin ticarileşmesi için danışmanlık hizmeti sunulacaktır.
  • Londra merkezli Wocopa Şirketi’nden kazanan kadın girişimcilere projelerini 1 ay boyunca dünyaya açmak için 5000 Euro değerinde eğitim ve danışmanlık paketi verilecektir.
  • Silikon Vadisi merkezli Atomyum firmasından 5000 TL değerinde 1 aylık mentorluk desteği
  • Londra merkezli Startup Technology Media Şirketi’nden 1 ay boyunca 10.000 TL değerinde şirket tanıtım, röportaj ve medya desteği
  • Myth AI Company’den ilk 3 kadın girişimciye 5.000 TL değerinde 1 aylık profesyonel photoshop eğitimi
  • Ürünlerini uluslararası pazarda satmak için eİhracat Türkiye Platformu’ndan 6 aylık 5000 USD değerinde Etsy Danışmanlığı ve 500 USD reklam desteği
  • SSK Yönetim Şirketinden 3 Finaliste 3 Aylık 6.000 TL Muhasebe ücreti ve 5000 TL değerinde 1 aylık mali müşavirlik hizmeti
  • Dalai Koala Sosyal Medya ajansından 6 aylık sosyal medya danışmanlığı ve şablon tasarımı, sosyal medya eğitimi ve canva eğitimi.

 

ŞİMDİ ONLİNE BAŞVURUN!

– ‘İş Fikri Şablonu’nu doldurun ve 30 Ekim 2022’den önce gönderin

Katılım Koşulları:

1.Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt illerinden 15-29 yaş arasındaki genç kadın girişimci adayları yarışmaya başvurabilir.
2. İş fikrinin, başvuru formundaki tüm bölümler doldurularak net bir şekilde sunulması gerekmektedir.
3. İş fikrinin, TRC3 Bölgesinde kurulacak yeni bir şirket olması gerekmektedir.
4. Başvurunuzu 30 Ekim 2022 tarihine kadar yapabilirsiniz. Bu tarihten sonra gönderilen başvurular dikkate alınmayacaktır.
5. Başvurular, DİKA tarafından görevlendirilen ve ulusal uzmanlardan oluşan bir jüri tarafından tamamen kendi takdirlerine bağlı olarak değerlendirilecektir.
6. Gençler, küçük bir grup halinde başvuru yaparsa ve iş fikri kazanırsa, gruptan yalnızca 1 kişi diğer kazananlarla birlikte Proje tarafından karşılanan bir aylık staj ödülünden faydalanacaktır.
7. Toplam üç kişi yarışmayı kazanacak ve belirtilen ödüllerden faydalanacaktır. Stajın yapılacağı döneme yarışmayı kazanan kişilerle birlikte karar verilecektir.